picma.ru | 1joomla.ru

CCTV / KAPALI DEVRE TELEVİZYON SİSTEMLERİ
Kapalı devre televizyon sistemleri bina güvenliği sağlamak için yapılan düzenlemelerin en önemli bölümüdür.NOVAK profesyonel kadrosu ile size en uygun cctv sistemini dizayn eder.CCTV alanında dünya standartlarını belirleyen en geniş ürün yelpazesine sahiptir.Akıllı hareket algılama sistemleri ile çevre güvenliğini sağlamakla kalmayıp, dijital teknolojinin en son yenilikleri olan digital kayıt ve network üzerinden görüntü iletişim sistemleri ile nerede olursanız olun her zaman gözünüzün ev,iş yerini ya da fabrikanızda kalmasını sağlar.  Kapalı devre kamera izleme (CCTV) sistemleri artık sadece akıllı binalarda ve endüstriel tesislerde kullanılmakla kalmayıp, ev, ofis, sinema salonları, bankalar, otoyollar, kamuya açık tüm alanlar ve özel amaçlı yerlerde de kullanılmaktadır.
 
Pazarın büyümesi ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak kapalı devre izleme sistem ürünlerinde farklılıklar meydana gelmiştir. Kapalı devre kamera izleme (CCTV) sistemleri, analog S-VHS/VHS kasetli kayıt sistemlerinden büyük bir hızla uzaklaşmış, günümüzde yerini tamamen dijital tabanlı hard disk üzerine kayıt yapan sistemlere DVR/NVR teknolojisine bırakmışlardır. Bu sistemler genel olarak PC tabanlı ve endüstriel sistemler olmak üzere iki ana gurupta toplanmaktadır.  
Günümüzde uygulanan büyük projelerin çoğunda, işletme esnasında olası kullanıcı kaynaklı oluşabilecek problemlerin en aza indirgenmesi amaçlı olarak endüstriel tabanlı dijital kayıt cihazları tercih edilmektedir. Dijital tabanlı kayıt sistemleri, TCP/IP bağlantı ile Ethernet, LAN, WAN (internet) üzerinden uzak alan bağlanma, kontrol ve izleme olanağı verirler. İstediğiniz anda,  kayıtlara çok kısa sürede erişmek ve izlemek mümkündür.
 
Eski kaset tipi kayıtlarda arşivlerde bilgi aramanın bazı durumlarda günlerce sürdüğünü hatırlarsak, 10–15 saniye gibi kısa sürelerde, kayıtlı bilgiyi karşımıza çıkaran DVR / NVR teknolojisinin bu özellikleri, CCTV alanında büyük bir devrim niteliği taşımaktadır. Sürekli gelişen görüntü işleme teknolojisi, DVR /NVR cihazlarını yakından ilgilenmektedir. Günümüzde kullanılan ve piyasa da bulunan çoğu DVR/NVR  cihazları H264 MPEG–4 veya MJPEG formatında kayıtları gerçek zamanlı olarak yapabilme imkanı sunabilmektedirler. DVR /NVR kayıt cihazları 1.5 - 2.0 TB (Tera Byte) üstünde HDD kapasiteleri ile, görüntüleri aylarca arşiv altına alabilme imkanı ve bunlara network sayesinde her noktadan erişilebilme olanağı sunabilmektedirler. Dijital sistemin en büyük fayda ve çözümlerinden biri de, kayıtların çok uzun süreli farklı ortamlarda saklanabilmesi ve farklı yollarla (LAN, WAN, vs.) aktarabilmesinin sağlanmasıdır.
 Günümüz teknolojisiyle beraber gelişen DVR /NVR teknoloji sistemleri ile CCTV, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de güncel olmayı sürdürmektedir.2000’li yıllardan bu yana  sürekli gelişen bir pazar haline gelmiş ve bu pazarda NOVAK olarak gelişen teknolojiyi  takip ederek gerekli yenilikleri uygulamayı sürdürmektedir.