picma.ru | 1joomla.ru

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ
NOVAK evinizi, iş yerinizi ve sevdiklerinizi hırsızlara karşı kurduğu kablolu ve kablosuz güvenlik sistemleriyle  korur.Değişen ve gelişen kablolu/kablosuz kontrol panelleri ve sensörleri ile gözünüzden hiçbir şey kaçmaz.Üstelik NOVAK tecrübesi ve garantisi ile. İstenmeyen kişileri anında algılamak üzere yerleştirilmiş sensörler, cam kırılma dedektörleri, pır dedektörler, darbe dedektörleri, tuş takımı ve algılama anında devreye giren sirenler ve panik butonlarından oluşan hırsız alarm sistemlerdir.

Hırsız ihbar sistemlerinde kullanılan başlıca ürünler ve amaçları;

Alarm Panelleri
Hırsız Alarm sisteminin tüm fonksiyonlarını yönlendiren ve bağlı bulunduğu tüm ekipmanlarından gelen sinyalleri değerlendiren, programlandığı bilgiler çerçevesinde alarm durumuna geçip - geçmeme pozisyonlarını karşılaştıran, hafızasındaki parametreler doğrultusunda kararını veren merkezi santraldir. Tüm algılayıcıları sürekli olarak denetler, gerektiğinde sesli uyarıcıları aktive eder ve yardım için sisteme tanımladığınız telefonlara sesli mesaj  gönderir.  Elektrik kesintileri durumunda santralin içerisinde bulunan bakım gerektirmeyen kuru akü yedeklemesi sayesinde çalışmasına devam edebilir.   
Tuş Paneli
Sistemin yönetim ve kontrolü şifre paneli ile kontrol edilir. Alarm algılandığında, hırsız alarm santrali sistemin hangi bölgesinden kaynaklandığını gösterir.Şifre paneliyle, alarm bölgelerinin durumu görülebilir, alarm bölgeleri devre dışı bırakılabilir, sistemin arızaları görülebilir.    
 
Pır Dedektörler
PIR dedektör,ısı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılayan dedektördür. Kedi - köpek gibi evcil hayvanları algılamayan özel PIR dedektörlerde mevcuttur.
Manyetik Kontak
Kapı , pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı yada yerinden oynatıldığında sorun olabilecek her tür eşyada kullanılır. Örneğin,kapalı bir kapı açıldığında, manyetik kontak hırsız alarm panelinin durumu algılamasını sağlar. Kullanıcılar mekanın içerisinde ve alarm kurulu iken rahatlıkla dolaşabilir.
 Panik Putonu
Acil durumlarda direkt olarak Hırsız alarmı vermek için kullanılır. Sesli veya sessiz alarma geçmesi hırsız alarm panelinden programlanabilir.  
 Harici Siren
Mekan dışındaki alarm durumlarını sesli olarak belirtmekle kullanılır. İçerisinde bulunan kuru akü sayesinde yapılacak sabotajlardan; kablosu kesildiği, açıldığı veya yerinden söküldüğü anda alarma geçer.
 Dahili Siren
İç mekanda kullanılır ve alarm anında uyarıcı yüksek ses çıkarır.